header image

Podzimní středisková výprava

Autorem je Štěpánka, publikováno 25.10.2011 v rubrice Akce a akcičky. 1 komentářů.

Týden před podzimními prázdninami jsme se vypravili do Letohradu, kde jsme v úžasném skautském domečku strávili celý víkend. Účast byla hojná - 23 dětí a 20 roverů a oldskautů.

V sobotu šly děti na výlet, kde měly zjistit, jaké bude letos téma etapové hry na táboře. Sedm starších se sebralo a vyjelo Žigiho autem prozkoumat okolí. Nejprve jsme navštívili zříceninu Žampach, kde jsme našli pozůstatek sklepní místnosti, potom jsme se přesunuli na Lanšperk, ze kterého zbyla dlouhá zeď - bytelná, avšak jediná. Vylezli jsme i na malou sešroubovanou rozhlednu na "hradě". Pak jsme se šli podívat ještě na kostel v přilehlé vesnici, kde jsme chvíli poseděli na sluníčku na schodech před vchodem. Protože jeden a půl Evíka začalo mít hlad, zavrhli jsme další cíle a dali jsme si pozdní oběd v Letohradu u muzea řemesel.

Neděle byla převážně ve znamení balení a úklidu. Ale když děti zase zmizely na procházku, fotila se okresní opice - nový maskot našeho skautského okresu se musí zviditelnit. Kostým opice oblékl Básník, zkušený opičák ;o)

Než se děti vrátily, ještě jsme si stihli zahrát v osmi lidech frisbee na trojnožky na louce u domu. Byl to velký boj, který skončil 4 : 3 (Hárošův : Ještěrův tým).

Fotky na rajčeti

Komentáře ke článku

Básník říká:

26.10.2011 v 14:25.

Já ti dám opičáka .. ty uvidíš! ;D

Rajče Youtube

Co se chystá?

Rubriky

Archiv

Odkazy

Rádio Černá hora Hrady.cz Order of the Stick OOTS.cz